Військовозобов’язаним українцям мають право давати повістки і вдома, і в громадських місцях.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДехто просто відмовляється брати документ, сподіваючись таким чином ухилитися від мобілізації. Адвокат Катерина Аніщенко в коментарі для РБК - Україна,
Сам факт вручення повістки офіційний, і за законом, особа має право відмовитися від її отримання, а тим паче підписання. Але це не відміняє той факт, що повістку вручили. Відмова від повістки та її підпису означає лише, що громадянин не буде ознайомлюватися у її змісті. Але сама відмова не знімає відповідальності та зобов’язань перед законом та виконання припису, який зазначений у повістці.
Під час відмови буде оформлений акт, в якому буде вказаний сам факт вручення повістки та відмова від неї. Але, знову ж таки, обов’язок виконувати припис повістки нікуди не подінеться. Важливий не підпис, а факт передачі документів особі. Це позначено законом, щоб уникнути ухилень, від виконання припису.
Одночасно, відмова від повістки понесе за собою і наслідки у правовому полі. Наслідки можуть бути різні і варіюватися в залежності від типу повістки. Якщо громадянин відмовляється від повістки, він відмовляється від зобов’язань, які там вказані. Тому, це може нести за собою покарання, які будуть варіюватися в залежності від всіх обставин вручення. Окрім того, можуть платити штраф, кримінальну, та адміністративну відповідальність. Але, в будь-якому разі, представники ТЦК повинні пояснити та спокійно оформити акт, у разі відмови.
Нагадаємо, портал Знай інформував, водії можуть отримувати повістки: що потрібно знати
Раніше на порталі Знай повідомлялося, нова хвиля масової мобілізації: у Зеленського розповіли про набір 300 тисяч "новобранців"
Також наш портал інформував, замість ранкової кави – повістка: воєнкоми намагалися мобілізувати чоловіка прямо зі спальні