Траплялися випадки, коли українців під час мобілізації затримували працівники поліції, щоб примусово доставити до ТЦК у зв’язку з розшуком. Адвокат Роман Сімутін пояснив, чи це законно і як вчинити у разі затримання.

Українців можуть затримувати лише певні органи, серед яких поліція, СБУ, ДПСУ, воєнізована охорона режимних та охоронюваних об'єктів та військова служба правопорядку. До списку не входять ТЦК, а отже, їх працівники затримувати громадян не можуть.

Поліція, скріншот: YouTube
Поліція, скріншот: YouTube

При цьому максимальний термін затримання - три години, починаючи не з доставки, а з моменту зупинки людини. Втім, українців можуть затримати навіть на три доби, але виключно у випадках, пов'язаних із наркотиками чи незаконним перетином кордону.

У яких випадках українців можуть затримати за законом:

Популярні новини зараз
Все ще не достатньо: влада незадоволена тарифом на електроенергію. Будуть переглядати? Суд відмовив українцеві в опікунстві над батьком з інвалідністю, хоча проблем не мало бути "Газмережі" закликали по-новому платити за доставку газу: що потрібно знати споживачам Пенсіонерам пообіцяли спеціальні надбавки: виживати стане простіше, але не всім
Показати ще
  • щоб припинити правопорушення;
  • коли вичерпано інші заходи впливу;
  • щоб встановити особу;
  • скласти протокол;
  • забезпечити своєчасний розгляд справ та виконання постанов.

Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube
Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube

Сімутін зазначив, що порушення військового обліку та законодавства про оборону є підставою для затримання поліцією, згідно зі ст. 262 КУпАП, але це суперечить меті застосування затримання.

При затриманні поліцейський повинен надати можливість скористатися правовою допомогою, надати докази і повідомити родичів. Крім того, адвокат радить скласти протокол на місці.

Пост Симутіна, скріншот
Пост Симутіна, скріншот

Нагадаємо, військовим нарешті збільшили доплати: хто опинився у списку

Раніше ми писали про те, що у ЗСУ візьмуть будь-якого віку: вже зареєстровано проект закону

Як повідомляв Знай.ua, не тільки працівники ТЦК та СП: хто має право видавати повістки