Не проходить буквально і дня без скандалів пов'язаних із мобілізацією. Чоловікам вручать повістки будь-де: на роботі, в магазині, парку чи навіть на порозі власної квартири.

Мобілізація. Фото кадр з Youtube
Мобілізація. Фото кадр з Youtube

Як з'ясувалось, працівникам ТЦК допомагають у цьому питанні патрульні. У них є спільна електронна система, в якій містяться дані про ухилянтів.

Про це розповів адвокат Роман Сімутін на своєму YouTube-каналі.

Він поділився випадком із практики, коли його клієнта затримали поліцейські, привезли до відділку та дали підписувати якісь документи.

Популярні новини зараз
Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Сімутін каже що такі дії правоохоронців є незаконними.

Він пояснив, що затримання можливе лише якщо особа вчинила правопорушення.

Тобто наявності в базі "Армор" повідомлення про перебування певної особи у розшуку, без доказів того, що вона порушили закон - не дає поліцейським права її затримувати.

Повістка. Фото: Youtube
Повістка. Фото: Youtube

Сімутін зазначає, що у такому випадку можна було не лише не їхати у відділ поліції, а й навіть не пред'являти документи.

"Перш ніж вимагати документи, повинні бути підстави, визначені ст. 32 ЗУ "Про Національну поліцію", а не просто "у нас воєнний стан, пред’яви документи." - пояснює фахівець.

затримання зловмисника
затримання зловмисника

Він повідомив, що у такій ситуційї потрібно звертати увагу на такі нюанси:

  • вимога пред’явити документи для перевірки особи повинна бути законною;
  • затримання можливе лише при пред’явленні доказів вчинення вами правопорушення, а не наявності інформації в планшеті;
  • при затриманні складається протокол затримання, затримання можливе не більше, ніж на три години, а відлік часу починається з моменту вашої зупинки.

"Якщо хоч один із трьох пунктів не був виконаний - розвертайтеся та йдіть. Ви не повинні виконувати незаконні вимоги поліції" - додав Сімутін.