Не проходить буквально і дня без скандалів пов'язаних із мобілізацією. Чоловікам вручать повістки будь-де: на роботі, в магазині, парку чи навіть на порозі власної квартири.

Мобілізація. Фото кадр з Youtube
Мобілізація. Фото кадр з Youtube

Як з'ясувалось, працівникам ТЦК допомагають у цьому питанні патрульні. У них є спільна електронна система, в якій містяться дані про ухилянтів.

Про це розповів адвокат Роман Сімутін на своєму YouTube-каналі.

Він поділився випадком із практики, коли його клієнта затримали поліцейські, привезли до відділку та дали підписувати якісь документи.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Сімутін каже що такі дії правоохоронців є незаконними.

Він пояснив, що затримання можливе лише якщо особа вчинила правопорушення.

Тобто наявності в базі "Армор" повідомлення про перебування певної особи у розшуку, без доказів того, що вона порушили закон - не дає поліцейським права її затримувати.

Повістка. Фото: Youtube
Повістка. Фото: Youtube

Сімутін зазначає, що у такому випадку можна було не лише не їхати у відділ поліції, а й навіть не пред'являти документи.

"Перш ніж вимагати документи, повинні бути підстави, визначені ст. 32 ЗУ "Про Національну поліцію", а не просто "у нас воєнний стан, пред’яви документи." - пояснює фахівець.

затримання зловмисника
затримання зловмисника

Він повідомив, що у такій ситуційї потрібно звертати увагу на такі нюанси:

  • вимога пред’явити документи для перевірки особи повинна бути законною;
  • затримання можливе лише при пред’явленні доказів вчинення вами правопорушення, а не наявності інформації в планшеті;
  • при затриманні складається протокол затримання, затримання можливе не більше, ніж на три години, а відлік часу починається з моменту вашої зупинки.

"Якщо хоч один із трьох пунктів не був виконаний - розвертайтеся та йдіть. Ви не повинні виконувати незаконні вимоги поліції" - додав Сімутін.