В Україні під час дії воєнного стану можуть повторно мобілізувати чоловіків однієї із категорій.

Мова йде про тих, кого звільнили в запас через наявність рідних з інвалідністю 1-ї чи 2-ї групи. Про це повідомив адвокат Андрій Межирицький на порталі B2Bconsult.

Мобілізація. Фото: Youtube
Мобілізація. Фото: Youtube

Однак після скасування цієї підстави для відстрочки таких військовозобов'язаних знову можуть забрати на службу. Він заначив, що ситуація з правом на відстрочку у зв'язку із наявністю родичів, які є особами з інвалідністю, докорінно змінилася.

Зокрема, якщо підставою для відстрочки є інвалідність одного з батьків дружини, то чоловік ніколи не отримає відстрочку за цих обставин.

Популярні новини зараз
Українці вимагають знизити тариф за електроенергію: людям навіть їсти не приготувати У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом Відмовтесь негайно: українцям сказали, чим не треба користуватися вдома Кияни відповіли, кого хочуть бачити новим мером міста: результати опитування
Показати ще

Мобілізація в Україні, фото 5.ua
Мобілізація в Україні, фото 5.ua

"Фактично ця норма перестала працювати, оскільки у зв'язку із додаванням застереження "за відсутності інших осіб які зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати" чоловік ніколи не зможе отримати право на відстрочку, у зв'язку із тим, що відповідно до ст. 202 Сімейного кодексу України такий обов'язок виникає у повнолітньої доньки, тобто дружини", – пояснив адвокат.

Однак право на відстрочку в такій ситуації все ж таки реально отримати, якщо:

  • дружина є непрацездатною;
  • дружина сама має інвалідність.

Таким чином, військовозобов'язані чоловіки втратили право на відстрочку у разі інвалідності батьків своїх чи дружини з інвалідністю.

Якщо вони вже були мобілізовані, але з моменту звільнення зі служби у запас минуло більш як 6 місяців, то таких чоловіків можуть знову призвати в армію.

Нагадаємо, ми писали, що штраф чи в'язниця? Що загрожує українцям у разі неявки до ТЦК по повістці.

Як повідомляв "Знай.ua", навчання під час війни: чи всі студенти мають відстрочку від мобілізації.

Також "Знай.ua" інформував, повістки студентам-магістрам влітку: адвокат пояснив, чи варто нервувати.