Під час мобілізації від українців надходило чимало скарг на роботу ТЦК. Зокрема уповноважені особи, які вручають повістки, часто порушують права військовозобов'язаних.

Затримання військовозобов'язаного чоловіка працівниками ТЦК – чергове порушення. Про це розповіли адвокати Ірина та Владислав Леонови. За їхніми словами, військкоми не мають права примусово садити в авто людину та везти її до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чоловіків при першому врученні повістки.

Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube
Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube

Це не входить до повноважень працівників ТЦК. Проте винятками є ситуації, коли чоловік неодноразово ігнорує явку до військкомату на порядку денному, внаслідок чого ТЦК направляє спеціальне повідомлення до органів національної поліції.
Саме на цій підставі поліція може затримати та примусово доставити людину до ТЦК, проте військкоми не мають права цього робити.

"Усі повноваження співробітників ТЦК завершуються на тому, щоб вручити повістку. Якщо представники ТЦК при вручені повістки (якщо це було перше вручення і чоловік раніше не отримував та не ігнорував виклики) вчиняють неправомірні примусові дії стосовно військовозобов’язаного, то треба викликати поліцію на місце, де відбуваються ці дії, та телефонувати до ДБР", - додали адвокати.

Повістки. Мобілізація. Фото скріншот з Youtube
Повістки. Мобілізація. Фото скріншот з Youtube

Нагадаємо, нова хвиля масової мобілізації: у Зеленського розповіли про набір 300 тисяч "новобранців"

Популярні новини зараз
Група крові батьків розповість про здібності дитини: вчені виявили несподіваний взаємозв’язок Українцям заборонили, а собі замовляють новенькі: держоргани обурили тендерами на кондиціонери У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом Суд відмовив українцеві в опікунстві над батьком з інвалідністю, хоча проблем не мало бути
Показати ще

Раніше ми писали про те, що Польща розпочала екстрадицію українських чоловіків: кого відправляють першими

Як повідомляв Знай.ua, мобілізація в Україні: хто отримає повістку в першу чергу і кого повторно викличуть у ТЦК