Деяких українок зобов'язали стати на військовий облік із 1 жовтня. На тих, хто проігнорує цю процедуру, чекають штрафи. Про це повідомили у пресслужбі Сухопутних військ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа військовий облік повинні стати жінки з медичною та фармацевтичною освітою, придатні за віком та станом здоров'я. Однак у ЗСУ зазначили, що взяття на військовий облік – це ще не мобілізація.
"Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. Такі жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками. Тобто законодавство не розрізняє військовозобов'язаних жінок і чоловіків", - заявили у ЗСУ.
Жінкам зазначених категорій потрібно відвідати ТЦК та зібрати документи:
- заяву про взяття на облік;
- паспорт чи ID-карту;
- ідентифікаційний номер;
- документ про здобуття професії/спеціальності;
- довідка з роботи із зазначенням спеціальності;
- свідоцтво про шлюб;
- свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
- фото 3х4.
Українок після подання заяви направляють на медкомісію, де визначають їхню придатність до служби. Вагітні жінки, ті, хто виховують дітей самостійно, багатодітні матері, матері дітей з інвалідністю та жінки, чиї чоловіки служать у ЗСУ, звільняються від обов'язку ставати на військовий облік.
Також українські жінки нестимуть відповідальність за ухилення від постановки на військовий облік та порушення правил. Щоправда, покарання не таке жорстоке як у чоловіків. Їм загрожує адміністративна відповідальність, тобто накладення штрафу від 850 до 1700 грн.
Нагадаємо, "Наречені повинні...": українцям розповіли про "пастки" ТЦК та повістки прямо на розписі в РАГСі
Раніше ми писали про те, що жодних обмежено придатних: в Україні змінять підхід до мобілізації
Як повідомляв Знай.ua, кримінальна справа чи штраф: як карають за відмову брати повістку