Військовий стан та загальна мобілізація, яка триває уже другий рік, дозволяють давати повістки громадянам.

Повістки зараз видають де завгодно: на роботі, на вулиці та навіть у маршрутках. Громадяни часто обурюються, чи законно це взагалі і чи є спеціальні місця, які визначені законом. Про те чи законно видавати повістки в маршрутці та як діяти, розібралися в "Дніпро оперативний"

Повістка, мобілізація, фото: Знай.ua
Повістка, мобілізація, фото: Знай.ua

Окрім співробітників ТЦК повістки можуть видавати директора підприємства, управителі багатоквартирних будинків. Тож, в маршрутці повістка може бути вручена. Але, є одна деталь, яка повинна бути обов’язковою, тоді виписування повістки буде законно.

Адвокат Олександр Рєзнік пояснив, що для вручення повістки варто спочатку встановити особу, якій документ буде вручатися. І сама повістка має бути заповнена правильно і підписана начальником територіального центру комплектування. В іншому випадку вона не законна та не має чинності, адже все повинно бути офіційно. Тобто, якщо повістка правильно оформлена, вона може бути вручена будь-де.

Популярні новини зараз
Нові тарифи з 1 березня: українців попередили про подорожчання проїзду у тролейбусах Гороскоп на березень-2024 для всіх знаків Зодіаку: конфлікти Скорпіонів, обман Риб та проблеми Дів Не стрижіть нігті 1 березня і не давайте гроші на виду: прикмети та заборони на Євдокії Доставка газу входить в 7,96 гривні? В "Нафтогазі" пояснили деталь, за яку платять українці
Показати ще

Вручення повістки, скріншот: YouTube
Вручення повістки, скріншот: YouTube

Адвокат нагадав, що повістки, які видаються у таких місцях здебільшого для уточнення даних. Тобто не обов’язково, що громадянин відразу відправиться на війну, його завдання просто прийти в військкомат для актуалізації своїх даних.

Нагадаємо, портал Знай, інформував ФОПам дали важливе пояснення щодо бронювання: що треба знати

Раніше на порталі Знай повідомлялося, масштабні зміни до мобілізації: що може змінитися вже до кінця 2023 року

Також, наш портал інформував, працівникам ТЦК суттєво розширять повноваження: тепер зможуть робити все